Sort by

James has logged 33 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Screamers

Screamers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cronos

Cronos

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howling: New Moon Rising

Howling: New Moon Rising

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
24
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Warmed Up

Death Warmed Up

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Paloni Show! Halloween Special!

The Paloni Show! Halloween Special!

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Funny Man

Funny Man

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grizzly

Grizzly

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirit Halloween: The Movie

Spirit Halloween: The Movie

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Glasses

Dark Glasses

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lifechanger

Lifechanger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sweetie, You Won't Believe It

Sweetie, You Won't Believe It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry