Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Winterbeast

Winterbeast

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
'Gator Bait

'Gator Bait

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cyborg

Cyborg

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Virus

Virus

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enter the Ninja

Enter the Ninja

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Magic

Black Magic

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cat

The Cat

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Valley

Death Valley

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood Tide

Blood Tide

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry