Sort by

brundlefly has logged 23 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dogra Magra

Dogra Magra

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Discarnates

The Discarnates

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
When the Cat Comes

When the Cat Comes

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Gate Crossing

Blue Gate Crossing

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silence Has No Wings

Silence Has No Wings

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Transient Life

This Transient Life

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue

Blue

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
14
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Close

Close

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joyland

Joyland

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry