Sort by

brundlefly has logged 197 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Falling in Love Like in Movies

Falling in Love Like in Movies

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wonka

Wonka

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
17
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sijjin

Sijjin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
Edit this entry  
06
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
04
Voyage to Cythera

Voyage to Cythera

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Andragogy

Andragogy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Memento Mori

Memento Mori

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumplings

Dumplings

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memories

Memories

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Witch's Cradle

Witch's Cradle

1944
×
Edit this entry  
18
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anguish

Anguish

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
15
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Read other review Edit this entry