• Death to 2021

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Christmas Is Cancelled

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★

  • Beebo Saves Christmas

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★½

  • Madres

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★½

  • Bingo Hell

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Black as Night

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Cult Following

    ★★★

  • Untitled Horror Movie

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Blood Moon

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Day of the Living Dead

  • The Stand

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Trick 'r Treat: Sam's Gift

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Books of Blood

    ★★½

  • Black Box

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★