Sort by
  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Happening

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Not So Friendly Neighborhood Affair

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • To Chiara

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Sister

    ★★★

  • The Book of Fish

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • One Second

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★★

  • Voice of Silence

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Monopoly of Violence

    ★★★★

  • Slalom

    ★★★½

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • The Silent Forest

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Father

    ★★★★½

  • Minamata

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • You Will Die at Twenty

    ★★★

  • The Truth

  • My Thoughts Are Silent

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Dead Souls

    ★★★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • La Flor

    ★★★★½

  • Little Forest

    ★★★★½

  • Ága

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99