Sort by
  • Saltburn

  • Barbie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Avatar: The Way of Water

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • Bones and All

  • TÁR

  • Skinamarink

  • Senior Year

    ½

  • RRR

    ★★★★★

  • Turning Red

  • Beanie Mania

  • Malignant

  • Old

  • Cruella

  • Girl in the Basement

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Shiva Baby

  • Tiger King

  • The Invisible Man

  • Brahms: The Boy II

  • Gretel & Hansel

  • Disclosure

  • Horse Girl

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Ringmaster

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Midsommar

  • Satanic Panic

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

  • Us

  • Greener Grass

  • Velvet Buzzsaw

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • The Favourite

    ★★★★

  • Cam

  • Sharp Objects

  • Possum

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • Blockers

    ½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★

  • Narcissister Organ Player

  • Eighth Grade

  • American Animals

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: USS Callister