Sort by

Gnarly has logged 237 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Night

Big Night

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
AlphaGo

AlphaGo

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Internship

The Internship

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
28
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gods and Monsters

Gods and Monsters

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Heat

The Heat

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry