Graham Martin has logged 22 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry