Graham Martin has logged 21 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paprika

Paprika

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry