Graham Martin has logged 11 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★½
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★
Edit this entry  
21
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★½
Edit this entry  
21
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★½
Edit this entry  
05
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★
Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry