Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gabriel and the Mountain

Gabriel and the Mountain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Ritual

The Ritual

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Brazilian Holocaust

Brazilian Holocaust

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cracks

Cracks

2009
×
★½
Edit this entry  
05
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Vai Que Cola: O Filme

Vai Que Cola: O Filme

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Anthony Zimmer

Anthony Zimmer

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Diplomacy

Diplomacy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Eichmann

Eichmann

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
The First Great Train Robbery

The First Great Train Robbery

1978
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mandela: Long Walk to Freedom

Mandela: Long Walk to Freedom

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
Edit this entry  
27
Turks & Caicos

Turks & Caicos

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Os Caras de Pau em O Misterioso Roubo do Anel

Os Caras de Pau em O Misterioso Roubo do Anel

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★½
Edit this entry  
04
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry