• Her

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Hancock

    ★★

  • Halloween

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Kung Fu Panda

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Comidark Films: The Getaway

    ★★½

  • Comidark Films: In Between

    ★★★½

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Let Me In

    ★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★