Sort by

George has logged 32 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sand Castle

Sand Castle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ticket

The Ticket

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★
Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry