• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Cherry

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • The Prom

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Work It

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★