Sort by

gizem has logged 219 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★
Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elephant

Elephant

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★½
Edit this entry  
19
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
17
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Dune

Dune

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Edit this entry  
05
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Edit this entry