gizemadatepe has logged 21 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mermaid

Mermaid

2007
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Deniz Seviyesi

Deniz Seviyesi

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Kes

Kes

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Together

Together

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Café de Flore

Café de Flore

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★★
Edit this entry