• Shrek 5

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • Sing 2

    ½

  • Last Night in Soho

  • Dune

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Good on Paper

    ★★

  • Awake

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • F9

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ½

  • 22 vs. Earth

    ½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Yes Day

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Cherry

    ★½

  • Chaos Walking

    ½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Wish Dragon

    ★★★

  • WandaVision

    ½

  • Music

    ½

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★½

  • The Plumber

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Chadwick Boseman: A Tribute for a King

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • The Tax Collector

    ★½

  • Greenland

    ★★½

  • Ava

  • Irresistible

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★½

  • Peaky Blinders: The True Story

    ★★★★½

  • Mulan

    ½

  • A Quiet Place Part II

  • The Father

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Cuties

    ½

  • Dolittle

  • Ip Man 4: The Finale

  • Star Wars Collection

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Spies in Disguise

    ★★½