Sort by

GirlWarriorX has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Critters

Critters

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! Moon Monster Madness

Scooby-Doo! Moon Monster Madness

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Delivered

Delivered

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crawl or Die

Crawl or Die

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
#Alive

#Alive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Skull: The Mask

Skull: The Mask

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Screamers

Screamers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry