Sort by
  • Scream VI

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★

  • She Said

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Cyberpunk: Edgerunners

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Athena

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Smiling Friends Go to Brazil!

  • Prey

    ★★★★

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Umma

    ★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½