Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Family

Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sapphires

The Sapphires

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry