giovawwa has logged 18 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Love, Plastic and Noise

Love, Plastic and Noise

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aruanda

Aruanda

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ela Morava na Frente do Cinema

Ela Morava na Frente do Cinema

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time Veronica

Once Upon a Time Veronica

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mélo

Mélo

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
La tendresse

La tendresse

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Feel the Beat

Feel the Beat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inhalation

Inhalation

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lovers of Montparnasse

The Lovers of Montparnasse

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cassandro, the Exotico!

Cassandro, the Exotico!

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Home

Home

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Jonah

Jonah

2016
×
Read the review Edit this entry