giovawwa has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Edit this entry  
29
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
Edit this entry  
28
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brazil

Brazil

1985
×
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I'd Receive the Worst News from Your Beautiful Lips

I'd Receive the Worst News from Your Beautiful Lips

2011
×
Edit this entry  
24
Home Fries

Home Fries

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Annie

Annie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Conrad & Michelle: If Words Could Kill

Conrad & Michelle: If Words Could Kill

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Simply Irresistible

Simply Irresistible

1999
×
Read the review Edit this entry  
19
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Foster

Foster

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bye Bye Brazil

Bye Bye Brazil

1980
×
Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Little Bit of Heaven

A Little Bit of Heaven

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
Read the review Edit this entry  
06
American Reunion

American Reunion

2012
×
Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
Edit this entry  
02
Menino do Rio

Menino do Rio

1982
×
Edit this entry  
30
Heaven Is for Real

Heaven Is for Real

2014
×
Edit this entry  
29
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
Edit this entry  
28
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Edit this entry  
26
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Hour

Happy Hour

2018
×
Edit this entry  
25
De Onde Eu Te Vejo

De Onde Eu Te Vejo

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Two Sons of Francisco

Two Sons of Francisco

2005
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Presepada

A Presepada

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Jules and Dolores

Jules and Dolores

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body Electric

Body Electric

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
You & Me Forever

You & Me Forever

2012
×
Read the review Edit this entry  
16
The Mermaid: Lake of the Dead

The Mermaid: Lake of the Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Swing of Things

The Swing of Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life or Something Like It

Life or Something Like It

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
★★★★
Edit this entry