• Hypnotic

    ★★

  • Night Teeth

    ★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Confessions of an Invisible Girl

    ★½

  • Squid Game

  • The Starling

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Kissing Booth 3

  • The Last Letter From Your Lover

  • Awake

  • Carnaval

    ★★

  • Cruella

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Yes Day

  • Moxie

  • Crazy About Her

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Finding 'Ohana

  • Wish Dragon

  • Double Dad

    ★★★

  • The White Tiger

  • Gilda, Lúcia and The Goat

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Life in a Year

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Love and Monsters

  • Over the Moon

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • Black Box

    ★★½

  • Tudo Bem

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Amor e Sorte

  • Pieces of a Woman

  • Chemical Hearts

  • Host

    ★★★

  • The Swing of Things

    ½

  • 80,000 Years Old

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The Half of It

  • All Women in the World

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

  • All the Bright Places

  • The Roads Not Taken

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Leaf

    ★★★★

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sylvie's Love

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

  • Genius Loci

  • Juntos a Magia Acontece

  • Bombshell

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★

  • Holiday Rush

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

  • Let It Snow

  • Klaus

  • Frogs

  • The Fall

  • Countdown

    ½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish