Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Human

Human

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Loft

The Loft

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
No Gogó do Paulinho

No Gogó do Paulinho

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry