Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unsane

Unsane

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Palindromes

Palindromes

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

The Cramps: Live at Napa State Mental Hospital

1981
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kanón

Kanón

2015
×
★★
Edit this entry  
26
The Flying Luna Clipper

The Flying Luna Clipper

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ants

Ants

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Colorful Colorado

Colorful Colorado

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
bling ring (whip-its!)

bling ring (whip-its!)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life of Blue Man

Life of Blue Man

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deranged

Deranged

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry