• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Il est elle

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Lost Illusions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Anaïs in Love

    ★★★

  • The Divide

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Presidents

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Detective Conan: The Scarlet Bullet

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Little Vampire

    ★★★½

  • Appearances

    ★★★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • The Speech

    ★★★½

  • Just Like a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • How to Make Out

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • Peninsula

    ★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Calamity

    ★★★½

  • #Alive

    ★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Possessor

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Translators

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • #Iamhere

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★