Sort by

GingerBen has logged 163 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Transporter

The Transporter

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sorceress

Sorceress

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Deathstalker

Deathstalker

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Deathstalker II

Deathstalker II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stardust

Stardust

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tron

Tron

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Belly

Belly

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry