• Turning Red

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Apollo: Missions to the Moon

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Pete's Dragon

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★★½

  • Phantom Boy

    ★★★

  • Trumbo

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • The Danish Girl

    ★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★½