Sort by

kait has logged 16 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sylvia

Sylvia

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry