Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gigi

Gigi

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
17
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Castle in the Ground

Castle in the Ground

2019
×
Edit this entry  
20
Starlet

Starlet

2012
×
Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Upside

The Upside

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry