Sort by
  • I Want You Back

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • Respect

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

    ★★★½

  • Here Today

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Harriet

    ★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★

  • Hustlers

  • Castle in the Ground

  • The Laundromat

  • Judy

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • The Hustle

  • Aladdin

    ★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Alita: Battle Angel

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★