stephanie has logged 53 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Town Bloody Hall

Town Bloody Hall

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Indecent

Indecent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bells Are Ringing

Bells Are Ringing

1960
×
★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Waco

Waco

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chike

Chike

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jack & Diane

Jack & Diane

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vaporwave: A Brief History

Vaporwave: A Brief History

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
PYOTR495

PYOTR495

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Woman's Face

A Woman's Face

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Woman's Face

A Woman's Face

1938
×
★★
Edit this entry  
12
Wilde

Wilde

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shack

The Shack

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place in the Country

A Quiet Place in the Country

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
The White Orchid

The White Orchid

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Julia

Julia

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Summerland

Summerland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry