stephanie has logged 380 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jesus Christ Vampire Hunter

Jesus Christ Vampire Hunter

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spring Awakening

Spring Awakening

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Demons

The Demons

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mafalda

Mafalda

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Love Letters of a Portuguese Nun

Love Letters of a Portuguese Nun

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luz: The Flower of Evil

Luz: The Flower of Evil

2019
×
Edit this entry  
08
The Elegant Spanking

The Elegant Spanking

1995
×
★★★½
Edit this entry  
06
Total Eclipse

Total Eclipse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fist of Jesus

Fist of Jesus

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Satanic Pandemonium

Satanic Pandemonium

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mary

Mary

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Britney Vs Spears

Britney Vs Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost Souls

Lost Souls

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hell on Earth: The Desecration & Resurrection of The Devils

Hell on Earth: The Desecration & Resurrection of The Devils

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
300

300

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lolita

Lolita

1962
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Body

The Body

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Cleansing

The Cleansing

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Stonehearst Asylum

Stonehearst Asylum

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Field

Black Field

2009
×
★★★
Edit this entry  
18
Therese

Therese

1986
×
★★★
Edit this entry  
16
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Serpent's Song

The Serpent's Song

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Edit this entry  
11
Business is Business

Business is Business

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Betibú

Betibú

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Violette

Violette

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Behind the Veil: Nuns

Behind the Veil: Nuns

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★
Edit this entry  
01
5/62: People Looking out of the Window, Trash, etc.

5/62: People Looking out of the Window, Trash, etc.

1962
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Circular Scene

The Circular Scene

1982
×
★★★½
Edit this entry