Sort by

David has logged 53 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Evil Bong 777

Evil Bong 777

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Evil Bong 666

Evil Bong 666

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Killjoy Goes to Hell

Killjoy Goes to Hell

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Bong: High 5

Evil Bong: High 5

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Evil Bong 420

Evil Bong 420

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong 3: The Wrath of Bong

Evil Bong 3: The Wrath of Bong

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong 2: King Bong

Evil Bong 2: King Bong

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evil Bong

Evil Bong

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Killjoy

Killjoy

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

Gingerdead Man 3: Saturday Night Cleaver

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madman

Madman

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Elsie Hooper

Elsie Hooper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
Read the review Edit this entry  
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The City of Violence

The City of Violence

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Ballerina

The Ballerina

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
We Die Young

We Die Young

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Orion

Orion

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Q

Q

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Street Knight

Street Knight

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incubus

The Incubus

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Invasion of the Blood Farmers

Invasion of the Blood Farmers

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry