• The Tender Bar

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Breathe

    ★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★½