• All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • My Name

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • My Son

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★

  • Titane

    ★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½