• Kate

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Awake

  • Cruella

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Basta Gagradweyt Tayo

    ★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★½

  • The Prom

  • The Call

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Dear Ma

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★

  • Odyssey: Alongside The Universe

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Fatigued

    ★★½

  • Living Things

    ★★★★½

  • Heneral Rizal

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Summerland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • The World to Come

  • The Half of It

    ★★★

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Model Citizen

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

    ★★★½

  • Dead Kids

    ½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★½

  • Cleaners

    ★★★½

  • Tokwifi

    ★★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ½

  • Hair Love

    ★★★½