Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Diary of a Mad Housewife

Diary of a Mad Housewife

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beware of a Holy Whore

Beware of a Holy Whore

1971
×
Read the review Edit this entry  
25
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
92 in the Shade

92 in the Shade

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Tread

Tread

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ruthless

Ruthless

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nest

Nest

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Sew Torn

Sew Torn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Short Story

A Short Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Small Back Room

The Small Back Room

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cops

Cops

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
See How They Run

See How They Run

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Men Can't Be Raped

Men Can't Be Raped

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Son John

My Son John

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Call Northside 777

Call Northside 777

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Black

Bad Black

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Identification Marks: None

Identification Marks: None

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taffin

Taffin

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who Killed Teddy Bear?

Who Killed Teddy Bear?

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shooting for Socrates

Shooting for Socrates

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Merry Gentleman

The Merry Gentleman

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
GetEven

GetEven

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Perceval

Perceval

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Days and Nights

Days and Nights

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wave

The Wave

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Times Square

Times Square

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

Mario Puzo's The Godfather: The Complete Novel for Television

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry