Sort by
  • No One Will Save You

    ★★★★★

  • Fantastic Four

    ★½

  • Attack on Titan

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Rogue Nation

    ★★★★½

  • The Gallows

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Larry Kramer In Love & Anger

    ★★★★★

  • Terminator Genisys

  • We Are Still Here

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • Poltergeist

    ½

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Area 51

    ★★

  • Tomorrowland

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Death of

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Chappie

    ★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★½

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★★

  • Cobain: Montage of Heck

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★½

  • The Woman in Black 2: Angel of Death

  • Seventh Son

    ★★★★

  • The Pyramid

    ★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Late Phases

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • Ouija

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Citizenfour

    ★★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★★

  • Housebound

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • V/H/S: Viral

    ★★½

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★

  • To Be Takei

    ★★★½

  • God Help the Girl

    ★★★★★

  • As Above, So Below

    ★★★

  • The Expendables 3

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★★½

  • Altman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★½

  • The Purge: Anarchy

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★

  • The Case Against 8

    ★★★★★

  • All This Mayhem

    ★★★★½

  • Maleficent

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Maps to the Stars

    ★★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Mr. Dynamite: The Rise of James Brown

    ★★★★

  • The Other One: The Long, Strange Trip of Bob Weir

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • The Quiet Ones

    ★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Pulp: a Film About Life, Death & Supermarkets

    ★★★★★

  • Creep

    ★★★

  • Starry Eyes

    ★★★

  • Noah

    ★★½