Sort by
  • Do Revenge

    ★★½

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Freaky

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Spenser Confidential

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • Fantasy Island

  • Lost Girls

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

  • Little Women

  • The Gentlemen

  • 1917

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Charlie's Angels

  • Let It Snow

  • Last Christmas

  • The Irishman

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★½

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Hair Love

  • The Lion King

    ★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Rim of the World

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Swallow

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★½