• Luca

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Mank

    ★★★½

  • Out Of My League

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★½

  • Opera

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Rich in Love

    ★★★

  • I Still Believe

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • Colette

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Yes-People

    ★★½

  • Figli

    ★★★

  • Genius Loci

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Feeling Through

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★½

  • Don't Stop Me Now

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Creed II

  • Swiped

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

    ★★★

  • On My Skin

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Just Believe

  • Love, Simon

    ★★

  • Fifty Shades Freed

    ★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Wonder

  • Murder on the Orient Express

  • I, Tonya

  • The Emoji Movie

  • Tulip Fever

  • War for the Planet of the Apes

  • 2:22

    ★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Call Me by Your Name

  • It’s the Law

    ★★

  • Assassin's Creed

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Nosedive

  • Inferno

    ★★★

  • Penny Pincher!

  • Lion

    ★★★½