• Da 5 Bloods

    ★★½

  • Nathan's Kingdom

    ★★

  • Days

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Ira

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Volare

    ★½

  • The Mafia Is No Longer What It Used to Be

    ★★★½

  • Waiting for the Barbarians

    ★★★½

  • The Domain

    ★★½

  • Babyteeth

    ★½

  • Saturday Fiction

    ★★★

  • Atlantis

    ★★★★

  • Guest of Honour

    ★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • No.7 Cherry Lane

    ★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Wasp Network

    ★★

  • Back Home

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Balloon

    ★★★½

  • Psychosia

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Pelican Blood

    ★★½

  • The Truth

    ★★½

  • Il signor Diavolo

    ★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • The Nest

    ★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Liberte

    ★★★★½

  • The Whistlers

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Once Upon a Time in London

    ★★½

  • After

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★½

  • Piranhas

    ★★★½