• Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • After

  • Booksmart

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

  • Nothing to Hide

  • Then Came You

  • The Perfection

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Tell It to the Bees

    ★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★

  • First Man

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • Gotti

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Duck Butter

  • Alex Strangelove

  • Truth or Dare

  • My Best Friend

    ★★★

  • Blockers

  • A Quiet Place

  • Death Wish

  • Game Night

  • Every Day

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Skate Kitchen

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • The Tale

  • Eighth Grade

  • Lizzie

  • The Open House

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Insidious: The Last Key

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½