Sort by

feat. dante from the dmc series has logged 33 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jimmy Carr: Funny Business

Jimmy Carr: Funny Business

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry