Sort by

suzanne by leonard cohen has logged 24 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Splice

Splice

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Charlotte's Web

Charlotte's Web

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Jeffrey Dahmer Files

The Jeffrey Dahmer Files

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Louis C.K.: 2017

Louis C.K.: 2017

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Keanu

Keanu

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry