• Black Widow

    ★★

  • WandaVision

    ★★

  • Mank

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Project Power

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • ViihTube: Amiga do Inimigo

    ★★★★★

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★★

  • 365 Days

  • Palm Springs

    ★★★

  • Cuties

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Oh, Ramona!

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • The Honest Candidate 2

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Os Farofeiros

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Fullmetal Alchemist

    ★★

  • Wonder

    ★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Shack