Sort by

Ghostsmut has logged 224 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Shock Treatment

Shock Treatment

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Read other review Edit this entry  
19
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read other review Edit this entry  
18
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
11
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
02
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hercules

Hercules

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hellbound

Hellbound

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry