Sort by

Ghostsmut has logged 38 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Raid

The Raid

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
20
John Carter

John Carter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
11
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Livid

Livid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★½
Edit this entry  
11
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
I Come with the Rain

I Come with the Rain

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
Edit this entry  
04
Black Rain

Black Rain

1989
×
Edit this entry  
28
Taken

Taken

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Goon

Goon

2011
×
★½
Edit this entry  
21
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★
Edit this entry  
11
The Woman

The Woman

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry