Sort by

ghostsarereal has logged 313 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shrine

The Shrine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellriser

Hellriser

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
Read the review Edit this entry  
27
Kill List

Kill List

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Amityville: The Awakening

Amityville: The Awakening

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Come Along with Me

Come Along with Me

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casting the Runes

Casting the Runes

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Holly's Holiday

Holly's Holiday

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Marry Me at Christmas

Marry Me at Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Calendar

The Christmas Calendar

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus Unleashed

Krampus Unleashed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
A Heavenly Christmas

A Heavenly Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rooftop Christmas Tree

The Rooftop Christmas Tree

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowmance

Snowmance

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lure

The Lure

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
A Christmas Reunion

A Christmas Reunion

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Bride for Christmas

A Bride for Christmas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Journey's End

Journey's End

2017
×
Edit this entry  
11
'Tis the Season for Love

'Tis the Season for Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Cookies

Christmas Cookies

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
30
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Christmas in Homestead

Christmas in Homestead

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Strangeland

Strangeland

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellgate

Hellgate

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Where's the Money

Where's the Money

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
Uninvited

Uninvited

1988
×
Read the review Edit this entry  
12
Roar

Roar

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monster Family

Monster Family

2017
×
Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Revolt

Revolt

2017
×
★½
Read the review Edit this entry